מתנדבים בדרום

מתוך WikiNegev
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

כאן ניתן לרשום הצעות להתנדבות בדרום. אנא רשמו את שמכם, במה תוכלו לסייע ולמי, וכיצד ניתן ליצור עמכם קשר

ארגון מתנדבים שבמלחמת לבנון השנייה היה אחראי ל- 2500 מתנדבים שעזרו לאוכלוסייה בצפון, ול- 4,000 מתנדבים בשדרות בשנתיים האחרונות. עם תחילת מבצע עופרת יצוקה נפתח בשדרות חמ"ל מתנדבים. כחמישה ימים לאחר תחילת המבצע פעלו בעוטף עזה 350 מתנדבים בשבעה מוקדים עיקריים: שדרות, באר שבע, אשקלון, אופקים, נתיבות, אשל הנשיא ושדות נגב. כל יום מגיעים כחמישים איש נוספים למינימום זמן של 48 שעות. אם יש לכם יום פנוי- בואו להתנדב. יש הרבה מאוד מה לעשות ואנו זקוקים לעוד ידיים עובדות. רננה, 052-6693506

איסוף מצרכים למען תושבי הדרום

שלום רב, תושבי הדרום – עוטף עזה נמצאים תחת התקפת טילים בלתי פוסקת. אנחנו בדואר ישראל חשבנו כיצד נוכל לסייע להם.

יש לנו 700 סניפים ומעל 2000 אשנבאים בכל רחבי הארץ והחלטנו להעמיד אותם לטובת התושבים שם. התייעצנו עם מחלקות הרווחה בישובים בדרום והתברר כי התושבים הנזקקים הכי צריכים תעסוקה לילדים ואמצעי חימום.

אז אנו פונים לכל מי שיכול לסייע: אנא תירמו צעצועים, משחקים וספרי ילדים לכל הילדים המושבתים מלימודים ואינם יכולים לעזור את כותלי הבית. גם אמצעי חימום כמו שמיכות ותנורים קטנים יתקבלו בברכה.

את החפצים לתרומה אנא אירזו בחבילה והביאו לדואר הקרוב למקום מגוריכם. המשלוח כמובן בחינם ללא כל תשלום. אנחנו בדואר ישראל נאסוף את החבילות מכל רחבי הארץ ונוביל אותם במרוכז לאשקלון, שדרות, אופקים, נתיבות ובאר שבע. שם מחלקות הרווחה יחלקו לאלו שבאמת זקוקים לזה.

כל מי שיכול לסייע- בהבאת המבצע לידיעת הציבור בכל דרך אפשרית ובהירתמות להשגת התרומות, אנא עשו זאת (הודעה לעיתונות יצאה היום ולכל המעוניין היא נמצאת באתר דואר ישראל וניתן לבקשה מן הח"מ). אתם מוזמנים להעביר מייל זה לכל רשימות התפוצה שלכם.

הצלחת המבצע אינה הצלחה של דואר ישראל אלא הצלחה של הסולידריות החברתית שלנו כאזרחים בכלל וכחברה המחוייבת לקהילה בפרט.

בכל שאלה או בירור ניתן לפנות למירב לפידות, דוברת חברת דואר ישראל, נייד: 054-2888808, משרד: 02-6290808, פקס: 02-6290921.


פעילויות מכון דוידסון לחינוך מדעי - מכון ויצמן למדע

מכון ויצמן למדע, ו מכון דוידסון לחינוך מדעי מציעים מגוון פעילויות חינוכיות ומדעיות, ללא תשלום, לתושבי עוטף עזה ודרום הארץ. הפעילויות כוללות: ביקורים במרכז המבקרים, בבית חיים ויצמן, בגן המדע על-שם קלור, וכן הרצאות, הדגמות, ניסויים מדעיים ופעילויות מקוונות. בנוסף, תינתן אפשרות ללון בכפר הנוער הממוקם בקמפוס המכון. בנוסף, ה"מדנוע", המעבדה הניידת של מכון דוידסון לחינוך מדעי, עומדת גם היא לשירות תושבי הדרום – ללא תשלום. לתיאום ניתן לפנות לנוגה בטלפון: 08-9378401 או בדוא"ל.

כלים אישיים